Fototapeta w pokoju, 5 powodów, dla których warto ją mieć

W trakcie urządzania bądź odświeżania naszego wnętrza, na pewnym etapie prac zawsze pada fundamentalne pytanie: co na ścianie? Farba? Płytki? Możliwości jest wiele. Sprzedaż internetowa sprawia, że w praktyce nie musimy się ograniczać, a jedynie kierować własną pomysłowością i gustem. My przedstawimy zalety opcji, którą uznajemy za najlepszą – fototapety. Oto pięć argumentów za tym, aby urozmaicić naszą ścianę.

  1. Optyczne powiększenie. Każdy dekorator wnętrz przyzna rację, że fototapeta jest idealnym rozwiązaniem do niewielkich pokojów, gdzie mamy wrażenie ciasnoty i braku miejsca. Fototapeta przedstawiająca odległy widok, panoramę miasta lub kultowy budynek, zmienia optykę na przestrzeń. Dzięki tapecie znika klaustrofobiczny lęk, a pojawia się wrażenie nieskończoności danego miejsca, np. dzięki fotografiom krajobrazu.
  2. Pobudzenie wyobraźni. Szarość katalogów wnętrzarskich jest modna, jednak spotykana w co drugim mieszkaniu czy biurze zlewa się nam w jedną, pastelową szarość. Gdy jednak w sercu miasta wchodzimy do pomieszczenia, gdzie na ścianie rozkwita tropikalny las, widok ten zdecydowanie bardziej utkwi w naszej pamięci. Obrazy, we wszelkich formach, pobudzają naszą wyobraźnię, stymulują kreatywność, zatem posiadając na ścianie fototapetę, wpadniemy na lepsze pomysły.
  3. Łatwość przyklejenia. Godziny nierównej walki, pojawiające się znikąd pęcherzyki powietrza i klejące się ze sobą końcówki to przeszłość. Te mity sprawiają, że wiele osób odrzuca ewentualność przyklejenia fototapety. Tymczasem technologia już dawno wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów. Proste instrukcje montażu, połączone z przygotowanymi przez producentów ułatwieniami sprawiają, że klejenie tapety przestaje być wyzwaniem, a efekty niedużego nakładu sił możemy podziwiać po poświęceniu zaledwie jednego popołudnia.
  4. Nieograniczony wybór. Kolejny katalog ląduje w koszu? Znów żaden kolor nie przypadł nam do gustu? Wszystko gdzieś już było? Wykorzystując fototapetę nie napotykamy takich problemów. A to dlatego, że tutaj nic nas nie ogranicza. Możemy wybierać spośród setek widoków, wzorów, tematów, a wybór jest równie bogaty, co otaczający nas świat. Wciąż nie znaleźliśmy niczego, co oddawałoby nasz charakter? W takim razie stwórzmy swój własny motyw!
  5. Nowy standard trwałości. W dobie dzisiejszych rozwiązań technologicznych tapety w niczym nie ustępują wytrzymałością innym sposobom pokrycia ścian. A utrzymanie czystości? Już zdecydowana większość tapet dostępnych na rynku ma charakter zmywalny, więc aby ich wygląd był świeży, wystarczy wilgotna szmatka. Niewiele prawda? Dla dodatkowej ochrony, np. w kuchni, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie tapety szkłem hartowanym. Zachowamy w ten sposób walory estetyczne, a umycie miejsc narażonych na zachlapania i plamy będzie jeszcze łatwiejsze, nawet jeśli przeoczymy zabrudzenie i zabierzemy się za czyszczenie dopiero po dłuższym czasie.