Znajdź swój styl i wyraź go! Jak wpisać się w trend lub samemu go wytyczać

Lubisz kontakt z naturą? W głębi duszy jesteś niespełnionym podróżnikiem? A może od zawsze fascynuje cię miejska architektura? Bez względu na to, w jakim kierunku podąża twoja estetyka, możesz odnaleźć się w świecie aranżacji wnętrz. Marzy ci się przeniesienie Bangkoku na przedmieścia Białegostoku? Nic trudnego, w dobie prawie nieograniczonego wyboru i zakupów przez Internet, możesz skompletować wystrój swojego domu lub biura bez konieczności opuszczania go. Jaki styl najbardziej do ciebie pasuje? Sprawdźmy to!

Choćby walił się mur, ja jestem glamour

Stworzenie wnętrza, w którym każdy element będzie można scharakteryzować określeniem „prestiżowe” wcale nie musi wiązać się z wydaniem ostatniego zaoszczędzonego grosza. Wystarczy kilka detali, które nadadzą przestrzeni poczucia wyjątkowej kreacji, efekt pracy najlepszych designerów. Uzyskanie odważnych efektów oraz poczucia bogactwa i przepychu, osiągnąć można głównie za sprawą  głębokich i intensywnych kolorów, jak fiolet czy purpura, choć nie możemy zapomnieć o najważniejszej w tym stylu czerni. Te dominujące barwy urozmaicone srebrnymi i złotymi dodatkami, pozwolą uzyskać wrażenie obecności w którymś z hollywoodzkich apartamentów.

Miasto, maszyna, industrialna estyma

Styl miejski cieszy się popularnością bez względu na przemijające mody. Ma swój charakter, który od lat urzeka. Jeżeli po wizycie w Nowym Jorku, Berlinie czy Warszawie nieustannie wracasz wspomnieniami do zakorkowanych ulic, wieżowców i wszechobecnego betonu – prawdopodobnie styl industrialny jest dla ciebie. Masywne meble, wkomponowane w przestrzeń cieszących się coraz większą popularnością postfabrycznych loftów nadają klimat porównywalny z największymi aglomeracjami na świecie. Dodanie do dominującej szarości miejskiej za pomocą plakatu lub fototapety urbanistycznej panoramy czy obrazu jednego z architektonicznych monumentów, zaowocuje niezapomnianym efektem.

Pozorne rupiecie

Podobnie jak w przypadku stylu miejskiego, uniwersalny i ponadczasowy jest też wystrój vintage. Codziennie w sklepach internetowych i na portalach aukcyjnych pojawia się wiele atrakcyjnych ogłoszeń na tzw. antyki. Meble zapomniane, zaniedbane, ale za to posiadające duszę i oryginalny styl. Widać tu ręczną pracę stolarzy oraz godziny spędzone nad każdym detalem. To wszystko w scenerii stonowanych lub celowo postarzanych fototapet wprowadzi każdego odwiedzającego w unikalny klimat. Nie znamy prostszego sposobu na pokrycie ścian drewnem lub drewnianymi elementami, niż fototapeta. Kilka gustownych gadżetów i mamy pierwszorzędny salon w stylu vintage.

Odnajdź własne hygge

Wreszcie styl, który od kilku sezonów zdominował europejskie wnętrza. Skandynawski minimalizm wprowadził się na dobre do naszych mieszkań, łącząc ze sobą estetykę w dobrym tonie z praktycznym podejściem do wystroju wnętrz. Pastelowe kolory, nieznacznie kontrastujące z nieco bardziej wyrazistymi dodatkami, przenoszą nas w świat klimatycznej Norwegii, Szwecji czy Finlandii. Dodając do tego fototapetę z widokiem na fiordy, albo z majestatycznym jeleniem, obserwującym nas z oddali, otrzymujemy klimatyczne wnętrze, które wzbudza w nas poczucie ciepła i bezpieczeństwa – idealne dla domowego zacisza.

Jak wspomnieliśmy, możliwości jest o wiele więcej. Dlatego zachęcamy do przejrzenia sklepu online i dostępnych tam wzorów fototapet, obrazów czy naklejek, które przeniosą was w świat, który jest wam najbliższy, a w efekcie przeniosą go na wasze ściany.